GİT-GEL KONYA 6 SAAT… | ABC SPOR

GİT-GEL KONYA 6 SAAT…

15/07/2017

İkram edilen patates cipsi torbasına “sadece bir tane alacağım” diyerek elinizi daldırırsınız ama birbirine yapışmış iki cips tanesi gelir elinize ya hani? Kısmet iki taneymiş, hehehe gibi de bir durum olur hatta, işte öylesine iki transferdi Ozan ve Volkan.

Ozan Tufan niyetiyle Bursaspor’un kapısını çalan Fenerbahçe Volkan’ı da beraberinde alıp geldi.. İstanbul yollarında,​ özel otomobilllerinde şarkılar eşliğinde, neşeli ön kamera çekimi videoları da hala hatırımda ama iki oyuncu için de Fenerbahçe macerası uzun sürmeyecek gibi.. Volkan Şen’in alacaklarına karşılık sözleşmesi karşılıklı feshedildi, O’nun adına Fenerbahçe macerası bitti bile, Ozan da ha satıldı, satılacak..

Volkan Şen’in ayrılmasının muhasebesi transfer sezonu biter bitmez yapılacak zira yerine daha iyi veya iyilerinin transfer edilebilme ihtimali var hala, ben inanmasam da.. Malumunuz Fenerbahçe’den gönderilen oyuncunun yerine iyisi gelmez, en fazla yenisi gelir.. Fenerbahçe’de Lens hala belirsiz, Emre Mor hala gündemde.. Bence ikisi de olmayacak ya, neyse..

Türkiye Lig’nin en iyi yerli kanat forveti kimdir diye sorsalar, direkt Volkan Şen derim.. Kimi beğenir, kimi beğenmez, bence Volkan Şen..​Fatih Terim’e göre de Volkan Şen..​

Volkan Şen’in son hareketlerdeki beceriksizliği bazı taraftarlar tarafından kızgınlıkla içerisinde şiddetle eleştirilse de bu Volkan’ın yetenekli, yıpratıcı ve tehlikeli bir kanat forvet olduğu gerçeğini değiştirmiyor.. Son topu olumsuz kullansa bile, topu oraya getiren adam da O çoğu kez..

Normal üstü bir sürate sahip, dar alanda bile etkisiz olduğunu düşünmüyorum.. Elbette ki, açık defanslara karşı daha etkili, Fenerbahçe onun meziyetlerine çok uygun bir takım değil ama sonuçta etkili bir kanat forvet.. Gökhan Töre çok mu iyiydi?

Şöyle düşünün, Emre Mor olmasa bu adam milli takımın bankosu.. Volkan maalesef oynadıkça ritm bulan bir oyuncu.. Formadan bir süre uzak kaldı mı, toparlaması zaman alıyor.. İlk sezonunda ligin ikinci yarısında düzenli forma şansı buldu, kendini de buldu ve pespeşe goller ve asistlerle taraftarın gönlünü fethetti.. “Şen ola Volkan şen ola” tezahüratları hala kulağımda.. Sanıyorum ligin ikinci yarısında 5 gol attı.

Benim gönlüm böyle bir oyuncunun bu kadar kolay elden çıkarılmasına razı değil.. Avrupa’dan talipleri var.. Ezeli iki rakipten birinde de her an görebiliriz, milli bir oyuncuyu niye almasınlar? Hem de bedavaya..Her şeyden evvel hamle oyuncusudur, uzun lig maratonunda sürekli faydalanırsın.. Aldığı ücret de Krasic’inkinden çok daha düşük.. Aklım almıyor gidişini.. Saçma.. Saha dışı bir sebep olma ihtimali daha yüksek bence bu ani ayrılıkta, iki sezon öncesi Konya maçında Aykut’la takışması olabilir mi?
Her ne ise sebep bilmem, milli oyuncular bu kadar kolay, bedelsiz veya 1-2 milyona elden çıkarılmaz..Emre, Caner, Gökhan derken şimdi de Volkan Şen..​

Ozan Tufan olayı bambaşka bir olay.. Bir diğer beğenilmeyen oyuncu ve sadece yaşından kurtarıyor gibi bir durum var taraftarın gözünde.

Ben Ozan’ı yaşına göre beğeniyorum..
Kilosuna rağmen süratli, ayak içi, ayak dışı temiz, gol bölgelerine gider, derin pas atar, tek pası oynar, tek ön libero oynar..
Euro 2016 da milli takımın en iyisiydi, sezona da iyi başladı, sakatlanana kadar 2 de gol attı, çok da pozisyona girdi, bana göre sakatlığı da Fenerbahçe’ye darbe vurdu, kontratak silahının önemli parçalarından biriydi çünkü..
Ozan Tufan da satılacak ama onun satılmasına çok iyi paraya satılacaksa razıyım.. Türk futbolu kazanır derim çıkarım . Çocuğun sorunu eğitimsel alt yapısının az olması, kilo sorunu ve fundamental.. Bu dediklerimin hepsi Türk futbolunun kanayan yarası.. Yaşı genç, iyi bir Avrupa takımında başka bir kimlikle çıkabilir karşımıza.. Emre 32 yaşında Atletico’ya gitti ve 3 ay sonra nasıl da fidan gibi döndü anımsayın..
Hani sen yerli hocasın ya, aslında adam et bu çocuğu… Bence en güzeli bu..

Paralel evren tartışması nihayetinde ama bir şeyler karalamıştım iki sene evvel transfer döneminde..

Ozan, Volkan, Fernandao ve Şener’le beraber Belluschi ve Şenol Güneş transfer edilmiş olsaydı ne olurdu?

Şenol Güneş’i içime sindiremesem de, Beşiktaş’ın son iki şampiyonluğundaki saha dışı faktörlerin etkisinin farkında olsam da Pereira kadar kötü bir tercih olmayacağı da aşikar..

Sonuçta Volkan gitti, Ozan da gidecek.. Topal ve Josef bu sene de yan yana oynayacak ve bir de Atıf bela olacak başımıza, demedi demeyin.. Bu hoca O’nda bir numara var sanıyor, Atıf dururken Volkan gidiyor, bir diğer Volkan Demirel, Volkan Demirkova olmuş ama hala lobisiyle kalede, almış mikrofonu basına bedava oyuncuların imza parasından dert yanıyor, Anadolu kulüplerinin aldığı oyuncuları görmüyoruz sanki biz? Oluşturduğu yaşlı kadro hazırlık maçlarında ışık vermiyor ve kaleye de gidemiyor topu orta sahada eveleyip gevelemekten. Alışkın olduğumuz tablo, değişmez..Anadolu yakasının kulübü olsa da, Fenerbahçe bir Anadolu kulübü değil..
Git-gel Konya 6 saat diye bir deyim var, gel artık Konya’dan..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.