FIRTINA KOPTU

29/10/2017          

FIRTINA KOPTU

Geçen hafta oynanan kötü futbol sonucu Fenerbahçe’ye kaybedilen iki puandan sonra yine önemli bir deplasman maçı ve rakip Trabzonspor.

 

Galatasaray şampiyon olduğu sezonlarda Trabzon’ u deplasmanda hep yendi. Bu bir istatistiki analiz değil ama aklıma gelen Trabzon galibiyetleri hep şampiyonluk getirdi. Şampiyon olacaksan Trabzon’u deplasmanda, Fener’i içeride yeneceksin.

 

Bu sene Galatasaray deplasmanlarda hep kötü veya vasat oynadı desek yalan olmaz. İç saha maçlarındaki istek, baskı, hırs malesef olmuyor çünkü öncelikli amaç, deplasmandayım önce yemeyeyim sonra nasıl olsa bir şekilde atarım. Ama kazın ayağı öyle değil. Trabzon isteği, hırsı ve orta sahadaki baskısı ile Tudor’un oyununu bozdu. Galatasaray maç boyu atak yapmadı, rakip alanda çoğalamadı. Vasatın üzerinde bir tane oyuncu yok.

Tabii ki bunda Feghouli’nin garip bir şekilde atılması ve hakemin tüm faullerde ve kartlarda insiyatifini Galatasaray aleyhinde kullanması da etkili oldu. Belli ki iki haftadır hakemler lige biraz renk getirmek istediler. Ama sen bunlara bel bağlamayacaksın. Baskını, isteğini sahaya koyup, tuhaf bir şekilde sanki öndeymiş gibi skoru koruma hissini bir kenara bırakacaksın. Bir de maç sonu Tudor enteresan bir açıklama yapmış. Rakip futbolu bozdu, böyle oyunmu olur diye. Sen ne oynattın veya oynatmaya çalıştın da seni rakip ve hakem bozdu. Bahane aramaya gerek yok, iki haftadır berbat ve pısırık futbol. Bunun mazereti yok.

 

Rodrigues mutlaka ilk onbirde başlamalıydı. Hele ki Feghouli’ nin atılmasından sonra mutlaka oyuna alınmalıydı. Belhanda’nın olmayışı zaten hücum gücünü azaltmış. Bir de Gomis’ i çıkarıp pivot santrofor Eren’i alıyorsun.   Rodrigues’in şahsi çabası ile tavşan çıkarttığı gol olmasa kaleye şut yok. Ligin en çok gol yiyen takımına pozisyonun yok.

 

Trabzon hakkı ile üç puanı aldı. Fırtına kopardı Galatasaraylıların yüreğinde, acaba yine mi kötü günler geliyor diye. Artık şu fantazileri, yap boz tahtasını bırakıp, olması gerektiği gibi sezon başına dön. Yoksa devre arası bir yol ayrımı sana da denk gelebilir Tudor Bey. Hala şansın var. Hala 5 puan öndesin. Aman bu krediyi tüketme!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR