FANTASTİK 

03/11/2017          

FANTASTİK 

İki haftadır iki önemli maçını da kazanamayan Galatasaray yaralarını sarmak için kendi evinde. Bu sefer rakip Gençlerbirliği…

 

Maçı canlı olarak izleme fırsatı buldum. Tribünler Cuma akşamı olmasına rağmen hemen hemen dolu idi. Taraftarın coşkusu oyunculara yansıdı.

 

Tudor bu sefer olması gerekeni yaptı ve maça çift forvetle başladı. Nereden çıktı bu Eren diyenler olabilir ama Gomis’in tek başına kalmaması ve özellikle iç saha maçlarında baskıyı arttırmak için Eren gibi pres yapan, kafa toplarına hakim, defansa yardıma gelen, topu tutan adam zor bulunur. 3-5-2, 4-4-2 adı ne olursa olsun çift forvet Galatasaray baskısının artmasının anahtarı. Eren de zaten maç boyu çok olumlu hareketler yaptı. Bir de Tolga’ya attırdığı gol var.

 

İlk on dakika Gençlerbirliği oyuncuları topa bile dokunamadı desek yalan olmaz. Nitekim 6. dakikada her maçın en başarılısı Mariano siftah yaptı. 15 ile 25. dakikalar arası Gençlerbirliği biraz kafasını kaldırıp pres yaptı, birkaç da pozisyon buldular ama sonrasında Maicon sahneye çıkıp klasik kafa golü ile maçı bitirdi.

 

İkinci yarı fırtına gibi başladı. Bu sefer arkadan atılan uzun toplar golleri getirdi. İlk yarı Tudor’un kenardan bağırmaktan sesi kısıldı. Maicon ve Serdar topu uzun topla atsınlar diye. Gomis’in iki ve Tolga’nın golü ile kısa zamanda beş golü buldular ve normal olarak da biraz frene bastılar. Tudor’ da öyle düşünmüş olmalı ki, Fernando ve Maicon’u kenara aldı.

 

Belhanda maçın yıldızı. Orta sahada her yerde,  hatalı pas neredeyse yok. Tüm hücumlarda organizatör. Tüm gollerde payı var. O olmadan Galatasaray gol yollarında çok zorlanır.

 

İç saha maçlarında, Anadolu takımlarının pek yapacağı birşey yok. Hemen hemen tüm maçlar buna benzer atmosferde ve oyunla geçer. Skor bu kadar olmayabilir ama baskı ve coşku aynen böyle olur. Mesele büyük maçlarda alınacak galibiyetler. Tudor fantaziye kaçıp gereksiz değişiklikler yapıp, yersiz arayışlara girmezse bu takım bu düzende hep mutlu olur. Fantaziyi kenara bırakınca ortaya fantastik bir oyun çıkıyor. Tek rakip kendinizsiniz. Herşeye ve herkese rağmen. Haftaya Başakşehir gibi önemli bir maçta bu sefer galibiyet bekliyor taraftar…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR