ÇOK ERKEN DEĞİL Mİ ÖMER KAYA… | ABC SPOR

ÇOK ERKEN DEĞİL Mİ ÖMER KAYA…

10/10/2016

ISKENDER GENCÇOK ERKEN DEĞİL Mİ ÖMER KAYA…

Perşembeydi, evde oturup yaptığım altılım da önde, yarışları her zamanki gibi takip ediyordum. 2.KOŞU ve BEYBARAN.. Üstünde de Ankara’nın sürprizsever jokeyi ÖMER KAYA. Son düzlük dönülüp 300 metre kala, şu an bile kulağımda çınlayan TJK Spikeri Yüksel Saymaz ın sözleri:”eyvah! BEYBARAN devrildi”.

omer-1Ve maalesef beyin kanaması geçiren 31 yaşındaki ÖMER’imizi bu sabah kaybettik. Ağabeyi ünlü jokey SELİM KAYA’nın bugün yazdığı gibi.”Her ölüm erkendir ama senin vefatın çok erken oldu be ÖMER.

Hergün ANKARA, İSTANBUL, DİYARBAKIR, İZMİR, ADANA, ELAZIĞ derken, ailemizin de bir parçası haline gelen ve 1986 doğumlu URFA’lı KAYA ailesinin REMAZAN, SELİM ve MEHMET KAYA’nın kardeşi ÖMER KAYA jokeyliğe 1999 yılında, henüz 13 yasında terfi etmişti.

omer-413bin yarış ve 1571 birincilik. 4000’e yakın tabela ama en unutulmazı henüz 21 yaşındayken INSPECTOR ile kazandığı GAZÌ KOŞUSU. ARSENIC’e direnip burunla kazandığı yarış unutulmazdı gerçekten.

10 Ocak 2007’de URFA’da LATİFHAN’dan düşen MÜSLÜM TÜMBÜL, 7 Ocak 2009’da MEHMETHAN’dan düşen GÜRKAN ÖKER. Antremanda ölen BERAT GÖKÇE.. Ve şimdi de ÖMER KAYA. Aynı kader. Dışardan hep klasik bir kafayla, kolay görünen jokeylik mesleğinin ne kadar zor olduğunun kanıtı.
Öncesinde tüm yarışçılık camiasının başı sağolsun. Arap atçılığının duayen ismi REMAZAN KAYA’ya, büyük jokey SELİM KAYA’ya ve tüm KAYA ailesine de sabırlar biz ABCSPOR ailesinden.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.