BU NE LAN, GEÇEN YILIN AYNISI ?? | ABC SPOR

BU NE LAN, GEÇEN YILIN AYNISI ??

12/08/2017

Çok sevdiğim bir karikatür var, adam perdeyi aralayıp dışarı bakıyor ve diyor ki;

– Bu ne lan, dünün aynısı..?

Kimbilir ne umutlar besledi ertesi gün için, tıpkı bizim gibi..

Ben de diyorum ki:

– Bu ne lan geçen yılın aynısı..?

Latife bir yana, ligin ilk maçı.. Hazırlık maçlarında hiç de iyi görüntü vermeyen Göztepe’ye karşı hazırlık maçlarında derli toplu gibi görünen bir Fenerbahçe..

Göztepe çok fazla transfer yaptı, Fenerbahçe nokta atışları yapmaya çalıştı ve Fenerbahçe transferi tamamlayamadan lig başladı yine.. Belki gelecek transferler içlerin kararmasını engeller ama Fenerbahçe bana hiç ışık vermedi..

Aykut Kocaman önde basın demiş, orta sahada pres yapın demiş, topa sahip olun demiş, Fenerbahçe’li oyuncular da bunu yapmaya çalıştı maçın başından itibaren ama sahada ne yaptığı belirsiz oyuncu grubundan başka hiç bir şey göremedim maç boyunca..

Mehmet Topal’ın derin enfes pasında topla buluşan Köybaşı Alper’e 4.dk’da golü artırınca kolay bir maç olacakmış gibi bir hava oluştu, aslında.. 5 dk. sonra ceza sahası dışından gelen orta sertlikteki topu artistik bir şekilde bloke etmek isteyen Davulcu Volkan topu ağlarına bırakınca iş karıştı..

Pozisyonu az olsa da karşılıklı ataklar şekilde bir ilk yarı izledik..

İkinci yarıya Fenerbahçe pozisyonla başladı, direkten dönen kafa şutu var ki; şanssızlık, 5 dakika sonra da Göztepe Fenerbahçe orta sahasını göbekten delerek öne geçti ki; bu da defans zaafiyeti..

İşte bu dakikadan sonra Fenerbahçe’nin ne yapacağı önemliydi.. Baskıyı biraz artırdı, Valbuena’nın serbest atıştıştan yaptığı ortaya Skretel’in kafasıyla Fenerbahçe skoru dengeledi.. Gol de zamanında geldi, morallenenen Göztepe Fenerbahçe orta sahasını çabuk geçip etkili ataklar geliştirmeye başlamıştı zira..

Golden sonra Fenerbahçe daha etkili bir oyun ortaya koysa da maçı kazanmayı başaramadı ve kötü bir başlangıç yaptı lige..

Hazırlık maçlarında Topal’ı yedek bırakan Aykut Kocaman ilginç bir şekilde Topal-Josef ikilisiyle oynadı.. Fenerbahçe orta sahası hem ofansif hem de defansif anlamda Göztepe orta sahasına göre çok ağır kaldı..

Yobo gittiği günden bu yana dilimde tüy bitti, hızlı bir stoper diye.. Hala alınmadı ve Fenerbahçe defans göbeği de çok ağır kaldı Göztepe ataklarında..

Fenerbahçe’nin acilen bir sol bek, kısa bir ön libero ve iyi bir santrfora ihtiyacı olduğunu bizlere gösteren bir maç oldu..

Özellikle Van Persie’den umutlu olan taraftarlar için söylüyorum; Allah akıl fikir versin size.. Bu adama bitik..

Nabil Dirar iyi niyetli ama bir Lens değil, Isla ne yaptığını bilen iyi bir defans ama fazla defansif.. Şener’i sahada görürseniz şaşırmayın..

Aykut Kocaman’a gelince iki genç oyuncuya şans vermesi takdire değer ama santrfor çıkar, santrfor al oyuna, sağ açık çıkar, sağ açık al oyuna.. Böyle bir taktisyenlik kalmadı..

Orta sahadan ön libero eksiltip önde çoğalacaksın.. Hala aynı kafa devam ediyor..

Aatıf’ın Fenerbahçe’de ne işi var, Stoch daha iyi bir hamle oyuncusu ve daha meziyetliydi..

Mehmet Ekici ve Giuliano 11’e girmedi henüz, o yüzden beklemekte fayda var.. Fenerbahçe hazır da değil ayrıca..

Valbuena​’yı çok beğendim.. Çok farklı bizim oyunculardan.. İnşallah bozulmaz..

Kaleci Volkan da nefis bir gol attı, tebrik ediyorum kendisini..

Ben Carlos Kameni olsam şu kulüpte iki dakika durmam.. Bu nasıl bir forma adaletsizliğidir!..

Ligin henüz başı, 5 hafta sonra taşlar yerine oturur da ne kadar oturabilir, göreceğiz.. Zira bazı taşlar çok kalitesiz..

Umutlar Giuliano..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.