BÖYLE OYNAYIP KAYBEDİN ‘’CANLARI SAĞOLSUN’’ DENİR !

04/12/2017          

BÖYLE OYNAYIP KAYBEDİN ‘’CANLARI SAĞOLSUN’’ DENİR !

Herkese Merhaba ;

Klasik maç günü diyemeyeceğim bir pazar yaşadı Kadıköy ve Kadıköy esnafı çünkü hava 21 derece, bir önceki gün derby’de çıkan skor herkesin iştah ve iddasını arttırmıştı. Kısacası stadın nasıl olacağını tahmin etmek isterseniz maç öncesi kadıköy çarşıda gezmeniz yeterli diyebilirim.

Dün öğleden önce başlayan kalabalık yavaş yavaş kadıköy çarşı daha sonra ise bağdat caddesinin dolması ile nasıl bir atmosfer yaşayacağımızı gösterdi. Ancak herkesin kafasındaki soru ise ‘’Acaba takım bu coşkuya nasıl reaksiyon verecekti ? ‘’  Çoğunlukta bu tedirginlik ve konuşulan konu başlığı bununla beraber hafta içi Ali Koç’un ‘’Saygı duyulan bir Fenerbahçe’’ gelecek diye yaptığı demeçti diyebilirim.

Stad ciddi doluydu ; özlenen , önde basan, pres yapan forvetsiz olmasına rağmen bu istek ve motivasyonu 4 gol ile süslendiren şahane bir takım izledik diyebilirim. Bu sene aynı istek, motivasyon ve baskıyı bir yada iki maçta izledim ve bu istek 2-0’dan geri geldiğimiz ancak son dakika kaybettiğimiz M.Başakşehir maçı dahil demek isterim.

Dün taraftarlar , sahada oynayan futbolcular, maça giremeyip dışarda destekleyenler tam anlamıyla muhteşem ve bütünleşmiş bir Fenerbahçe camiası vardı. Ancak şunu diyebilirim ki Aykut Kocaman Fenerbahçe’si bana göre ezber bozan bir takım oldu sebebi ise ; Hücum oynamıyor, tek forvet  denen Fenerbahçe takımı ligin en çok gol atan takımı olarak son iki haftadır zirvede duruyor ! Haydi bakalım çıkalım işin içinden…

Geriden sessiz ve sinsice geliyoruz demişti Fenerbahçe’li futbolcular bundan bir kaç hafta önce ama artık sessiz gelmiyoruz ! net olarak yukardakileri tedirgin etmeye, strese sokmaya başladık ve umarım devre arasına kadar kayıp olmadan kapatıp arayı iyi değerlendirip çıkışa devam ederiz.

Maç sonrası ise herkesin nerdeyse ortak söylemi ise ‘’ Böyle oynasınlar kaybetsinler, canları sağolsun’’ yada ‘’Yani istediğimiz bu , basın , saldırın ama kaybedin sorun değil’’ gibisinde yorumlardır kısacası maça gelenler ve televizyondan izleyen tüm Fenerbahçe’lilerin dün geceyi bir cümle ile yorumlayın diye sormuş olsak alacağımız cevap bu yazdıklarıma benzer olacaktır diyebilirim.

Haydin talk to you later !

Barbaros GUVENİR, 4 Aralık  2017

mail: barbaros.guvenir@abcspor.com

YORUMLAR