BİR MUCİZE GEREK

14/05/2018          

Çok komik bir fıkra var, diyebilirim ki, bugüne kadar duyduğum en komik fıkra, hemen anlatayım, çok kısa..

 

– Ameliyat çok başarılı geçti ama maalesef hastayı kurtaramadık..!

 

Yakında bu fıkrayı birileri anlatmaya başlayacaklar, fıkranın tam ortasında Aaa, ben bunu biliyordum deyip hahaha yapın, anlatan da gö* olsun, haa, öyle mi, anlatmayım o zaman desin..

Merak etmeyin mutlaka biri çıkıp, anlat-anlat ben duymadım diyecektir..

 

Vardar faciası ile başlamadan biten UEFA Kupası macerası, dandik futbol neticesinde boş kalmış tribünlerle geçen bir sezon, ZTK fiyaskosu ile uçup giden milyon Avrolar derken bir mucize umuduyla Fenerbahçe bugün 12 puanlı, 4 eksikli Karabükspor önündeydi, 3 puandan çok daha fazlasını arıyordu, averaj için sahadaydı ve istediğini de aldı…

– Aslansın, Kaplansın, yaparsın Aşkım diye çift santrforla sahaya sürülen takım gol oldu yağdı adeta. (Fotospor klişesi oldu)

 

1.dakikada Karabükspor’un kendi kalesine attığı gol Fenerbahçe’nin işini çok kolaylaştırdı.. Fenerbahçe de konsantrasyonunu hiç bozmadı, iyi de etti çünkü Karabükspor 2-3 farklı geriye düştüğünde morali bozulacak takım değil, adamlar alışkın..

Fenerbahçe orta sahasının yaptığı prese karşı maçın başında bir kaç kez cevap verdiler ama devamı gelmedi..Kego’ları da izlemesi keyif veren bir futbolcuymuş, daha evvel nedense hiç dikkatimi çekmedi..

10.dakikada gelen Fernandao golü işi iyice kolayladı, Fernandao’nun voleyle attığı gol de güzeldi ama Aatıf’ın reverse golü en güzeliydi.. Halı saha golü dediğimiz gollerden biriydi..

Çift forvet bu tip maçlarda şart.. Soldado iyi pozisyon hazırlıyor zaten, böylesine zayıf ve acemi stoperleri olan takımlar için de Fernandao adeta kabus tipi bir forvet, yeteneği tartışılsa da çok kuvvetli..

Şener bilindik etkili bindirmelerini yapamadı, Giuliano aldığı tüm topları çok geç kullandı veya ezdi ama Fenerbahçe yine de ilk yarıda 4 golü bulmayı başardı..

İkinci yarıya da Fenerbahçe golle başladı, Soldado’nun golü geldi..

Ardından 15 dakika kadar gol gelmeyince Aykut Kocaman iki santrforu da kenara aldı, 15 dakikada bi gol bile atamadınız dedi ve Dirar-Janssen birlikte sahaya girdi..

Önce Dirar, 90+5.dakika da Janssen Galatasaray’ın rekorunu egale ederek skoru 7-0 olarak ilan etti..

Fenerbahçe beklendiği gibi yeterli averajı yakaladı ve ya nasip diyerek beklemeye geçti..

Rakip çok zayıf bir takımdı hakikaten.. Maça da Fenerbahçe adeta 1-0 önde başladı.. 95 dakika da ancak 7 tane gol atabildi..

 

89 dakikada 7 gol yemek nedir anasını satayım??

 

Başakşehir’in puan kaybetmesi, Galatasaray’ın ise yenilmesi lazım ki; Fenerbahçe ligi şampiyon olarak bitirebilirsin.. Gerçekten zayıf bir ihtimal ama ne diyelim:

 

Bir mucize ver Allah’ım..!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

YORUMLAR