BEŞİKTAŞ’I ZORLU HAVA ŞARTLARI BEKLİYOR!

15/01/2017          

Spor Toto Süper Lig’in 17. haftasında Beşiktaş, Ankara deplasmanına konuk olacak.

Bu yılın önemli çıkış yapan takımlarından olan Osmanlıspor Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

Futbol karşılaşmalarında oyuncuların kabusu olan hava şartları bu maçıda etkileyecek gibi gözüküyor. maçın oynanacağı saatlerde Osmanlı stadında havanın -7 ile -10 derece arasında olması beklenirken, Ankara’da karla karışık yağmur yağması kuvvetle muhtemel.

Bu tarz hava şartları futbolcuların sakatlanmasına sebep olabilir. Özellikle Beşiktaş’ın sakatlık endişesi olduğunu düşünecek olursak, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş bu duruma müdahale edecek gibi duruyor.

Alınacak önlemler arasında bu tarz maçlarda maçtan önce saha kontrol edilmeli ve futbolcuların kramponlarına dikkat edilmelidir. Zemin her zamankinden daha sert olacağından futbolcuların kaslarında zedelenme olabilir. Osmanlıspor oyuncuları bu duruma alışkın olabilir ama Beşiktaş takımı hava sartlarından olumsuz etkilenebilir. Bu durumda sakatlık kaçınılmaz olur ve zirve yolundaki bir takım için bu kötü bir durum.

Hava şartlarından etkilenmeyecek olursa Beşiktaş’ın bu maçtan evine bu maçtan puanla dönmesi bekleniyor. Zira Beşiktaş bu maçta puan kaybederse, zirve yarışında büyük yara alacak gibi.

 MERVE ÖZER

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: merve.ozer@abcspor.com

twitter: Merveozerrr1

YORUMLAR