ANLAMLI ŞAMPİYONLUK

19/05/2018          

ANLAMLI ŞAMPİYONLUK

Galatasaray sezonun en büyüğü…

 

Yine bir final, yine Terim, yine mutlu son. Rakiplerden, medyasına, federasyondan, hakemlerine inat Şampiyon Galatasaray…

 

Yenilir mi acaba diye beklenen maçta Galatasaray Göztepe’yi Gomis’in penaltı golü ile 1-0 yendi. Stres dolu maçı tecrübesi ile kazandı. Maç için çok şey söylemeye gerek yok.

 

Bir takım düşünün; sezon ortasında hoca değiştirsin, yönetim değişsin, elindeki en iyi futbolcu satılsın, en önemli oyuncuları sakat olsun, para sıkıntısı ile boğuşsun, başta medya olmak üzere herkes karşısında olsun ve bu takım kalksın bileğinin hakkıyla şampiyon olsun.

 

Ayakta alkışlanmalı tüm takım. Kadroda yer almayan hatta antremana bile çıkmayan oyuncuları takımın vazgeçilmezleri arasına sokan ve üstün motivasyon ve taktik becerisi ile Fatih Terim’e, yılmadan, küsmeden çalışan Donk ve Linnes’e, gol işçisi Gomis’e, fırtına Rodrigues’e, profesyonelliği ile örnek olan Fernando ve Feghouli’ye ve her önemli maçta harikalar yaratan Muslera’ya binlerce kere teşekkürler….

 

Önümüzdeki sene akıllı başlı transferlerle Avrupa’da da başarılı bir takım taraftarları bekliyor..

 

Akhisar ile oynayacağımız Süper Kupa maçında görüşmek dileğiyle. Bir yerde kupa kaldırılacaksa orada Galatasaray vardır….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR