AH DURSUN BEY AHHHHHH…

18/02/2017          

AH DURSUN BEY AHHHHHH…

Sene 2008-2009. Denizli’nin BEŞİKTAŞ’ı, “DEDE” lakaplı ARAGONES FENERBAHÇE’de. Bizde SKIBBE kovulup BÜLENT KORKMAZ dümende. Ve kasıp kavuran SİVASSPOR. Tipik 8 sene öncenin aynısı bu sezon: “DEJAVU”..

Puan baremininde çok yüksek olmayacağını hesap etmek için kahin olmaya gerek yok. Neyse, RIEKERINK’in Salı günü kesilen biletinin akabinde çalkantılı bir TUDOR hamlesi.. Ve yepyeni umutlarlan RÌZE’deyiz.

İlk bomba Cuma gecesi düştü. Takımın bu sezon uzak ara en önemli silahı BRUMA kesik yiyor. Zaten ekselansları WESLEY de yok. Başladı bir karamsarlık herkesde..

Birileri demiski ünlü SAVUNMACI TUDOR’a, çiçeği burnunda “ARA transfer hocamıza..,”bak bu RIEKERINK BEY zamanında takım çok pozisyon veriyordu, duran toptan bol yiyordu, tempo yapamıyordu, Sen yarım sıfır olsun kazan ve sakin ha gol yeme” demiş.

İlk yarıda çatır çatır top oynayan, pozisyon bulmada sıkıntı yaşasada oyunun her alanında basan takım, PODOLSKI mermisiyle de soyunma odasına 1-0 önde gitti.

Devre arası pek adetim değildir ama “bay EVET”e kulak verdim. Fikirlerimiz sabitti, KWEUKE’siz RİZE’nin ligin en zayıf takımı olduğu yönünde. 2.yarı maç kopar diye düşünürken saçmalıklar komedyası başladı. Her 0-1 geride olan evsahibinin seyirci gazıyla 45-60 arası yapacağı geleneksel baskı TUDOR’u öyle korkutmuş olmalı ki, paso oyuna stoper,defansif ortasaha aldı.

Sahanın en iyilerinden LINNES-AHMET ÇALIK değişikliği, maç içinde sürekli sistem değişikliği, her 5 dakika da herkesin mevkisinin değişmesi.. Bu yaşadığımız “ÖZBEK patentli zulüm” sürdü gitti. Ve tartışmalı bir frikik, ÖZGÜR ÇEK kesmesi ve “ben de insanım bir hata yapayım MUSLERA hatası; 1-1

Yani spekülatif transfer TUDOR’la yıllardır yüzümüzün gülmediği RİZE’de yine aynı melodram. WESLEY ve BRUMA’sız bu takımın şampiyon olma şansı yok. (YOK-bir de büyük harfle anlatayım derdimi). TUDOR’un bu deplasman stratejisiyle de bizim sarı -kırmızı forma uymaz, bu formanın rengi kırmızı-lacivert değil TUDOR BEY. Bakalım gelecek haftaki derby’de “YA TAMAM YA DEVAM” diyeceğiz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

YORUMLAR