AĞIR MAĞLUBİYET

01/02/2018          

AĞIR MAĞLUBİYET

Fenerbahçe Doğuş, Atina’ya girerken genlerinde bulunan mücadele ruhunu gümrükte bırakıp Barış ve Dostluk Salonuna çıkmış görünümdeydi.

Aslında uzun zamandır üzerinde kafa patlattığımız takım içi lideri pozisyonunun halen boşta olması, maç bazındaki bu maçta da Bobby Dixon’ın direnci haricinde parke de sorumluluk alan hiç kimse olmaması şubat ayına girdiğimiz bugünlerde alışıldık bir durum değil.

Sezon başından bu yana Sloukas, Wanamaker majör hattını sağlamlaştırmaya çalışan Obradoviç’in tanıdığı tüm şansların ve imtiyazların bu ikili tarafından anlaşılamıyor olması da tez konusu olma safhasına geldi.

Her sezon yaşanan bir ağır mağlubiyet genelde sene dönmeden olur ve takımı pozitif yönde etkilerdi. Tabii ki Kaliniç’in üst üste iki sakatlık sonrası hala formuna ulaşamaması,ceza atışçısı Nunnaly’nin tam kıvamına gelmişken sakatlanması da coach’un elini kolunu bağlayan faktörler. Takımın geçtiğimiz senelerde ne olursa olsun maçın herhangi bir yerinden dönüp gelebilme ihtimaline alışmış bizlerin şu yaşadıkları da dram.

Fenerbahçe Doğuş oyuncusu nerede olduğunun ve nasıl bir organizasyon içinde oynadığının farkında olması gerekiyor. Standart oyun kalitesini düşürmeyecek ve coach’un sistemi içinde olması gerektiğini bilmesi başarı devamlılığının birinci ve vazgeçilmez şartı.

Toparlanmak ve yeniden yarışa devam etmek zor değil. Gurur kırıcı bu mağlubiyetten çıkarılacak ders normal sezonun son düzlüğüne doğru girerken zorlaşan fikstürde avantaj bile sayılabilir. Elinde dört önemli oyun kurucu bulunan sarı lacivertlilerin bu oyuncular içinden sorumluluğu ve takım liderliğini sürekli sağlayacak performansı alması tekrar F4 yolunda olmazsa olmaz.

Bogdan ve Ekpe konforundan sonra bu sezon muhtemel F4 adaylarına karşı sadece CSKA deplasmanında kazanmak yeterli olmayabilir. Lakin asla yetmez sloganıyla sezona başlayan takım yaşanan bu zorlukları da aşacak kapasiteye sahip. Önemli olan konsantrasyon ve mücadele..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

 

YORUMLAR